۰
   

کوچه اقاقیا

 

رمان کوچه اقاقیا تصویرگر زندگی زنانی است که درگیر مناسبات غلط در جامعه سنتی خویش هستند. آنها یا قربانی بی­وفایی مردان خویش هستند، یا خود جاهلانه وارد چرخه ظلم به یکدیگر شده­اند. داستان در تهران قدیم می­گذرد و نثر شاعرانه آن، فضای زنانه اثر را تثبیت کرده است. هرچند جریان کلی داستان تلخ و گزنده است، اما به شکلی تقریبا خوش و امیدوارانه پایان می­یابد.

نویسنده کتاب، خانم راضیه تجار، در سال 1326 در تهران متولد شده­اند و فارغ التحصیل رشته روانشناسی هستند. ايشان از فعالان عرصه نويسندگي­اند و تاكنون مسئوليت‌هاي ادبي ـ هنري زيادي را بر عهده داشته‌اند. ازجمله: حضور در شوراي بررسي داستان و كارگاه قصه و رمان حوزه هنري،  تدریس داستان‌نويسي، مسئوليت جلسات نقد و بررسي داستان (سه‌شنبه‌ها در حوزه هنري) به مدت 16 سال،  عضو شوراي هنر،  و سردبيري ادبيات داستاني و دبيري انجمن قلم ايران از بدو تأسيس. همچنین به عنوان  نويسنده زن برگزيده ادبيات هشت سال دفاع مقدس از سوي حوزه هنري برگزيده شده­اند.

از ميان آثار وي مي‌توان به رمان‌هاي نرگسها، زن شيشه‌اي، هفت بند، بندهاي روشنايي، سفر به ريشه‌ها، شعله و شب، كوچه اقاقيا، جاي خالي آفتابگردانها، آرام شب‌بخير، گمان مبر شعله بميرد، از خاك تا افلاك و ستاره من اشاره كرد.

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.
 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :