گوساله سرگردان

مجید قیصری متولد سال 1345 در تهران  است اما اصالتا اصفهانی است. او داستان نویسی را  به صورت جدی از اوایل دهه هفتاد و با مجموعه داستان­های کوتاه با حال و هوای دفاع مقدس شروع کرد.مجموعه داستان «صلح»، رمان «جنگي بود، جنگي نبود»، مجموعه داستان«طعم باروت» و مجموعه داستان«نفر سوم از سمت چپ» محصول تلاش‌هاي او در زمينه داستان‌نويسي در دهه گذشته است.
در سال ١٣٨٠ رمان «ضيافت به صرف گلوله» و در سال ٨٤ مجموعه داستان «سه دختر گل‌فروش» از وي به چاپ رسيده و رمان «باغ تلو» و مجموعه داستان «گوساله سرگردان» نيز از جمله كتابها وي است. همچنين كتاب «سه دختر گل فروش» برنده جايزه قلم زرين سال ٨٥ شد.

قیصری در داستان­هایش از سطح حوادث عبور می­کند و به درونیات  و عواطف شخصیت­هایش می­پردازد. قلم استواری دارد و در پردازش فرم موفق عمل می­کند. او در گوساله سرگردان تجربه­های متعدد و متنوع ساختاری را امتحان می­کند و درون­مایه­های متمایزی را نیز ارائه می­دهد. در دو داستان پرقوت ماه زده و گوساله سرگردان، او تصویری زیبا و ماندگار از مواجهه انسان با عالم غیب را خلق می­کند. در سایر داستان­ها نیز، لحظات ماندگار و تأمل برانگیز در زندگی انسان­های درگیر جنگ را تصویر می­کند.

 

  


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.
 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :