۰
   

امامت

کتاب «امامت»، جمع­آوری، طبقه­بندی و پاسخ به شبهات کلامی و تاریخی در مسئله امامت را هدف خود قرار داده و سعی کرده شبهات متنوع مطرح شده در این باب را گزارش کرده و سپس به نقد و ردّ آنها بپردازد.

کتاب حاضر، در شش فصل سامان یافته است. فصل اول، کلیات جامع و فشرده­ای از نگاه شیعه به امامت ارائه می­دهد و با رویکردی تطبیقی، نگرش اهل سنت به این مسئله را نیز تبیین می­کند. پنج فصل بعد، به محورهای مهم شبهات امامت اختصاص دارد. این محورها عبارتند از شبهات اصل امامت؛ ناسازگاری امامت و خاتمیت؛ نصب امام؛ دلالت نصوص امامت امیرالمؤمنین؛ و شبهات صفات ائمه علیهم­السلام.

در مجموع، حدود هفتاد شبهه در این کتاب مورد تحلیل و نقد قرار گرفته است. شبهاتی که توسط افراد و جریانهای فکری مختلف بویژه اهل سنت و روشنفکران مطرح گردیده­اند.

این کتاب، دفتر چهارم از مجموعه­ای 6جلدی است که در دفاتر دیگر، به گزارش و نقد شبهات خداشناسی، دین و پیامبران، معاد، اسلام و آموزه­های آن، و قرآن­پژوهی می­پردازد.

ویژگی بارز این مجموعه، احصاء نسبتاً جامع شبهات موجود و ارائه پاسخهای شیوا و سدید به آنها می­باشد. ضمناً منبع نقل هر شبهه، در پاورقی، و فهرستی از مجموع شبهات، در انتهای کتاب، درج گردیده است.


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :