۰
   

نامه¬ها و پیام¬های تاریخی امام خمینی(ره)

بی­شک برای داشتن تصویر روشن و دقیقی از انقلاب اسلامی و درک فراز و فرودهایی که بر آن رفته است مطالعه­ سخنان، پیام­ها و نامه­های بنیان­گذار آن می­تواند بسیار راهگشا باشد. خاصّه پیام­ها و نامه­هایی که در موقعیت­های خاص تاریخی و یا خطاب به افراد و اقشار خاص بیان شده است.

کتاب حاضر گزیده­ای است از نامه­ها و پیام­های امام خمینی­ (ره) در چنین موقعیت­هایی مثل قبول قطعنامه­ و پایان جنگ تحمیلی، حکم ارتداد سلمان رشدی، کشتار خونین حجاج، عزل بنی­صدر از ریاست­جمهوری، قائله­ی کردستان، غائله­ حزب خلق مسلمان تبریز، عزل آیت­الله منتظری و خطاب به اقشار خاصی مثل روحانیون، مسئولین قوه قضائیه و مجریه، خانواده­های شهدا و جانبازان و ... که می­تواند برای آشنایی خواننده­ جوانی که امکان و فرصت مرور کل صحیفه­ امام (ره) را ندارد، با اهمّ مواضع و دیدگاه­های امام خمینی (ره) و به تبع آن با سیر کلی انقلاب اسلامی از آغاز تا رحلت امام راحل مفید باشد.

ویژگی منحصر به فرد امام خمینی (ره) که در لابه­لای تمامی این پیام­ها و نامه­ها و در تمام طول زندگی پربرکتشان  به چشم میخورد، روشن­بینی خاص در مسائل پیچیده و موضع­گیری­های قاطع و به دور از ملاحظه و ترس از غیر خداوند ایشان است.


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :