۰
   

اسلام و انسان معاصر

این کتاب، مجموعه پرسش­ها و پاسخ­هایی است که در سالیان متوالی، توسط اشخاص گوناگون از علامه طباطبایی پرسیده شده­است. کتاب، در یازده بخش طبقه­بندی شده­ که برخی از آنها عبارتند از: راه فطرت، مسئله آفرینش و رستاخیز، تناسخ و عود ارواح، علم امام، بطلان عقاید وهابیت، وجود و ماهیت، معارفی از اسلام، و علوم قرآنی.

پرسش­ها متنوع هستند و از مسائل عامی چون رابطه علوم جدید با دین، مقررات ثابت و متغیر در نظر اسلام، نگاه اسلام به زن، و تناسخ، استخاره، فلسفة حرمت مسکرات، و حروف مقطعه گرفته تا مطالب کاملا تخصصی در زمینه فلسفه، کلام و علوم قرآنی را در برمی­گیرد.

علامه طباطبایی، عالم بزرگ شیعه و صاحب آثار ممتازی چون تفسیر المیزان، شیعه در اسلام، قرآن در اسلام، بدایة الحکمة، نهایة الحکمة و... هستند. سبک ایشان متأثر از ذهنیت ناب فلسفی­شان، کاملا استدلالی و برهانی است که در پاسخ به پرسش­های این مجموعه، کاملا مشهود است. هرچند برخی پرسش­ها کاملا تخصصی هستند و طبیعتا به کار همه افراد نمی­آید، اما پرسش­های عمومی و رایجی نیز وجود دارد که تقریبا ممکن است برای هرکسی پدید آمده باشد. از این نظر کتاب برای همه قابل استفاده است و پاسخگوی طیف وسیعی از سوالات معمول و رایج در اذهان، می­باشد.

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :