۰
   

کلام جدید با رویکرد اسلامی

از طرفی رشد علوم و پدید آمدن نظریات جدید و از طرف دیگر، هجوم شبهات نوبه­نو به فضای فرهنگی جامعه­ی اسلامی، نیاز به علم کلام را وارد متن زندگی دین­داران کرده و امروز برای استقرار و ثبات ایمان، گریزی از پرداختن به این­گونه مباحث نیست.

«کلام جدید با رویکرد اسلامی» که توسط نویسنده­ی پرکار، حجت­الاسلام و المسلمین خسروپناه تألیف گردیده، سعی کرده مباحث کلام جدید را تبیین کرده و براساس مبانی اسلامی، به نقد آنها بپردازد.

این کتاب در قالب هجده گفتار تنظیم شده است؛ گفتارهای نخستین، به مباحث مقدماتی روش­شناسی و معرفت­شناسی اختصاص دارد و گفتارهای بعدی، مباحثی چون چیستیدین، انتظار بشر از دین، عقل و دین، قرائت­های مختلف از دین، پلورالیسم دینی، دین و دنیا، کارکردهای دین، ایمان دینی، زبان دین، تجربه دینی و عرفانی، علم و دین و علم دینی را در بر دارد.

مطالب کتاب، حاصل سالها تحقیق و تدریس نویسنده در جمعهای مختلف طلاب و دانشجویان است و بارها مورد تجدید نظر و تکمیل واقع شده است. نسخه­ی حاضر، سومین ویراست این کتاب می­باشد.  

از دیگر کتابهای این نویسنده می­توان به «فقه در محک زمانه»، «جریان­شناسی فکری ایران معاصر»، «فلسفه­ی فلسفه اسلامی»، «نظام معرفت­شناسی صدرایی» اشاره کرد.


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :