۰
   

یکصد و هشتاد پرسش و پاسخ

قرآن کریم، منبع معارف الهی و مسائل انسانی است و هرکس که با سؤال به سوی آن برود، حتماً پاسخ خود را خواهد یافت. تفاسیر قرآن نیز راهنمای خوبی برای اتصال به این دریای بیکران معارفند.

در این میان، امتیاز تفسیر نمونه، توجه خاص به سؤالات زمانه و سعی در یافتن پاسخ­های قرآن به سؤالاتی است که در اصول و فروع معارف دینی در جامعه وجود دارد.

کتاب «یکصد و هشتاد پرسش و پاسخ»، گردآمده از پرسشها و پاسخهایی است که در کتب تفسیری آیت­الله مکارم شیرازی تبیین گردیده­اند. از مجموع 180 پرسش و پاسخ، 143 مورد از تفسير نمونه، 35 مورد از تفسير موضوعى پيام قرآن، و دو مورد، از دیگر کتب ایشان انتخاب گردیده است.

سؤالات طرح شده در کتاب، گستره­ی وسیعی را شامل می­شوند. حدود 100 سؤال از این مجموعه، به اصول دین و قرآن­شناسی اختصاص یافته است. حدود 30 سؤال به فلسفه­ی فروع دین، حکمت تحریم برخی محرمات و حقوق زن در اسلام اختصاص یافته و مابقی، موضوعات متنوع و گوناگون دینی را شامل می­شود.

از موضوعات طرح شده در کتاب، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

منظور از «لقاء الله»، اسم اعظم، عرش، عالم ذر، تسبیح موجودات، فلسفه مصيبتها، فرق معجزه و كارهاى ساحران، منظور از حروف مقطعه، تجسم اعمال، پل صراط، فلسفه مهريه، فلسفه تحريم غنا، حقيقت جن و فرشته، چشم­زدن، سِحر و...

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :