۰
   

محاکمه صهیونیزم اسرائیل

روژه گارودی، فیلسوف، نظریه­پرداز و نویسنده معاصر فرانسوی و مدیر مرکز گفتگوی فرهنگ­ها و برخورد تمدن­ها در پاریس، در سال 1913 در شهر مارسی فرانسه متولد شد.

او پس از تحقیق و بررسی مارکسیسم، کمونیسم، هندوئیسم، یهودیت و مسیحیت سرانجام به اسلام رو آورد و علت مسلمان شدن خود را این­گونه بیان کرد که در اسلام ترکیبی از چیزهایی که به طور جداگانه در مسیحیت و مارکسیسم به دنبال آنها بوده یافته است، یعنی ایمانی که هم در زندگی اجتماعی دارای بازتاب باشد وهم در زندگی خصوصی.

 او در عین حال که مبلغ اخلاق و ایمان الهی است، مرد سیاست و نظریه­پرداز هم است. وی در نقد نظم نوین جهانی، کتاب "گورکن­ها، هشدار نوین به زندگان" را نوشته است.

گارودی بیش از 50 کتاب به رشته تحریر درآورده است. از جمله این کتاب­ها می­توان به: آیا امروزه می­توان کمونیست بود، الگویی برای سوسیالیسم در فرانسه، مارکسیسم در قرن بیستم، میرات سوم و هشدار به زندگان اشاره کرد.

و اما کتاب حاضر (محاکمه صهیونیزم اسرائیل) نیز همانند کتاب­های دیگر او علاوه بر اینکه اسطوره­های ساختگی و بی­پایه صهیونیزم را آشکار می­کند؛ اثبات می­کند که مفهوم آزادی در غرب افسانه گشته و سرابی بیش نیست.

 

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :