۰
   

جوانی فصل شکفتن

اهمیت دوران جوانی و نقش آن در زندگی انسان، بر هیچ­کس پوشیده نیست. آشنایی با ویژگی­ها و مختصات این دوران و آگاهی از مسائل و نیازهای آن می­تواند زمینه­ساز تصمیم­گیری­های بهتر و عاقلانه در این دوره از زندگی باشد.

نویسنده محترم «جوانی، فصل شکفتن»، نیز با عنایت به این مسأله، کوشیده تا پژوهشی نسبتاً جامع در این زمینه و با تکیه بر آراء روانشناسی تربیتی و خصوصاً بهره­گیری از آموزه­های ناب اسلامی، انجام دهد. ویژگی مهم کتاب، زبان ساده و بیان کاربردی آن است که کتاب را برای استفاده همه جوانان مناسب و مفید کرده است.

بخش اول کتاب، معرفی جوانی و اهمیت و ویژگی­های آن است. بخش­های بعدی نیز به انواع مسائل نیازهای جوانی می­پردازد که به ترتیب این عناوین را شامل می­شود: عوامل موفقیت، عوامل موفقیت تحصیلی، اوقات فراغت، دوستی­ها، اشتغال، پرستش، پاک­دامنی و همسر گزینی.

در لابلای این فصول، مباحث مهمی چون انتخاب رشته و برنامه­ریزی موفق، ویژگی­های دوستی خوب، ارتباط و دوستی با جنس مخالف، عوامل و زمینه­های عفت، آثار گناه بر روان انسان، معیارهای همسرگزینی، روابط موفق و آسیب­های محتمل در دوران نامزدی و شیوه ازدواج و جشن مطلوب، مطرح می­گردد.

این کتاب، می­تواند از سالهای ابتدایی جوانی تا ازدواج، همراه و راهنمای قابل اتکایی برای جوانان عزیز باشد.

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :