۰
   

بررسی ابعاد تربیتی و روان¬شناختی دوران عقد

از دغدغه­های مهم و سرنوشت­سازی که بیشتر جوانان در دوران عقد در ذهن دارند، این است که: دوران عقد را چگونه سپری کنیم؟ چه اصولی را باید مد نظر داشته باشیم؟ چگونه به احساس خوشبختی از این زندگی مشترک برسیم و از چه رفتارهایی پرهیز کنیم که در زندگی زناشویی، دچار تلخ­کامی و دلسردی نشویم؟

کتاب «بررسی ابعاد تربیتی و روان­شناختی دوران عقد»، پاسخ­گویی به چنین سؤالاتی را هدف گرفته و سعی کرده جوانان عقدکرده را برای شناخت و ارزیابی درست و واقعی از یکدیگر، کمک کند.

محتوای این کتاب را می­توان به دو بخش کلی تقسیم کرد؛ در بخش اول، نویسنده تلاش می­کند دوران عقد را به­عنوان فرصتی برای شناخت بیشتر روحیات و خصوصیات شریک زندگی معرفی کند و از اصولی سخن بگوید که باید در این دوران، مد نظر زوجها قرار گیرند. اصولی چون تلاش برای شناخت و بازنگری بیشتر، رعایت احترام خانواده­های طرفین، حفظ اسرار همدیگر، پرهیز از طرح مسائل مشکل­آفرین، توجه به اصل تدریجی بودن تغییرات، و توجه به ملاک­های صحیح ارزیابی موفقیت ازدواج در دوران عقد.

در بخش دوم نیز با توجه به لزوم روش­مند بودن ارزیابی میزان موفقیت ازدواج، ملاکهایی را برای این ارزیابی، پیشنهاد می­کند.

از ویژگی­های خوب کتاب، بهره­گیری نویسنده از تجربه­ی مشاوره­دادن به زوجهای جوان و استفاده از واقعیت­های موجود در زندگی آنان است.

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :