۰
   

نظام خانواده در اسلام

«نظام خانواده در اسلام» حاصل سی جلسه سخنرانی خطیب ارجمند، حجت­الاسلام و المسلمین حسین انصاریان است که پس از بازنگری ایشان، درقالب سی فصل تنظیم و منتشر شده است.

ویژگی کتاب، پرداختن به موضوعات متنوع و گسترده­ای در باب نظام خانواده می­باشد و مروری اجمالی بر عناوین فصلها، می­تواند بخوبی نشان­دهنده آن باشد؛ برخی از فصلهای کتاب عبارتند از: اهداف والای ازدواج در اسلام، مقام زن در منطق وحی، مشکلات و موانع ازدواج، راه انتخاب همسر، برنامه­های اصیل اسلام در مسئله ازدواج، اخلاق اسلامی در نظام خانواده، اسلام و مسائل مادی خانواده، اصول معنویت در خانواده، حقوق زن و شوهر در اسلام، دوران بارداری و رضاع و نامگذاری، نقش پدر و مادر در تربیت فرزند، حقوق متقابل والدین و فرزندان، و طلاق و ارث.

مرحوم علامه محمدتقی جعفری، در مقدمه­ای که بر کتاب نگاشته­اند، آورده­اند: «مقداری معتنابه از مباحث این کتاب را مطالعه نمودم. باید گفت تنظیم و تحقیق مسائل مطروحه در این کتاب، شرایط مهم یک تألیف مفید را برای عموم طبقات، در بر گرفته است.»

بیست و هفت نوبت چاپ این کتاب در طول حدود دوازده سال، بخوبی می­تواند نشان­گر میزان استقبال مردم از آن باشد. همچنین ترجمه به پنج زبان عربی، انگلیسی، اردو، ترکی آذری و ترکی استانبولی، از موفقیت­های کتاب حا

است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :