۰
   

چشم اندازی به حکومت مهدی(علیه¬السلام)

«چشم اندازی به حکومت مهدی»، تلخیص کتاب «نشانه­هایی از دولت موعود» می­باشد که به منظور استفادة عموم، بدین صورت منتشر شده و با حذف توضیحات و پاورقی­ها، به نصف حجم کتاب اولیه تقلیل یافته­است. عمدة کتاب را متن روایات تشکیل می­دهند و بندرت، توضیحی آمده­است. روایات نیز با وسواس و دقت انتخاب شده­و بخوبی عنوان­گذاری و طبقه­بندی شده­اند.

کتاب حاضر، در سه بخش و 18 فصل سامان یافته است. در بخش نخست که به ترسیم دورنمایی از جهان پیش از ظهور اختصاص دارد، وضعیت حکومت، دین، اخلاق، امنیت، و اقتصاد جهان مورد بررسی قرار می­گیرد. سپس تحت عنوان «روزنه­های امید» به وضعیت مومنان حقیقی و عالمان راستین پرداخته، و نقش ویژه ایرانیان و خصوصا اهل قم در آن دوران را با استناد به روایات، بیان می­کند.

«انقلاب جهانی مهدی(عج)» عنوان بخش دوم کتاب حاضر است و در آن از ویژگی­های قیام حضرت، سپاهیان امام، جنگ­های حضرت، امدادهای غیبی، و شیوه رفتار امام با دشمنان سخن به میان آمده­است.

بخش سوم نیز با عنوان «حکومت» در پنج فصل به تبیین ویژگی­های حکومت آن حضرت می­پردازد. دولت حق؛ رشد دانش و فرهنگ اسلامی؛ امنیت؛ اقتصاد؛ بهداشت و درمان؛ عناوین پنجگانة فصول این بخش می­باشند.

نویسندة کتاب، آیت­الله نجم­الدین طبسی از اساتید برجسته و محققان بنام حوزة علمیة قم می­باشند.

 

 

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :