۰
   

چگونه امام زمان را یاری کنیم؟

یاری امام زمان علیه­السلام، یکی از وظایف حیاتی شیعیان در عصر غیبت است و به همین دلیل، چگونگی انجام این وظیفه، یکی از دغدغه­های مهم شیعیان می­باشد. کتاب حاضر، بر اساس فرازهایی از دعای عهد، به این مسئلة مهم پرداخته است.

این کتاب، ابتدا با ردّ احتیاج و نیاز امام به یاری دیگران شروع می­شود؛ نویسنده در این قسمت، یاری امام را زمینه­ساز امتحان الهی و شکوفایی استعدادها می­شمارد. سپس، با بیان فرق بین انصار و اعوان و اصحاب، انصار حضرت را به کمک آیات و روایات، به شش دسته تقسیم می­کند که عبارتند از خداوند؛ ملائکه؛ جنیان مومن؛ رعب در دل دشمنان؛ معجزات؛ و مومنین.

در ادامه، گونه­های یاری امام، را در شش قسم، تبیین می­شود: ایمان واقعی؛ بکارگیری زبان و مال، رفتار و سلوک درست، دعا برای تعجیل در فرج و در نهایت، ذکر فضائل و مصائب ائمه علیهم­السلام.   

در بخش بعدی کتاب، به کمک فرازهایی از دعای عهد، هفت راه یاری امام زمان علیه­السلام ذکر می­شود که عبارتند از: مددکاری حضرت (اللهم اجعلنی من اعوانه و انصاره)؛ جلوگیری از ناگواری­ها (والذابّین عَنهُ)؛ شتاب در برآوردن نیازهای ایشان (والمُسارِعین الیه فی قَضاء حوائجِه)؛ فرمانبری از حضرت (والمُمتَثِلینَ لِاَوامِرِه)؛ پشتیبانی (والمُحامینَ عَنه)؛ پیشتازی به خواسته امام (والسّابِقینَ الی اِرادَته)؛ و شهادت در پیشگاه او (والمستشهَدین بین یَدیه).

 

 

 

 

 

 

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :