۰
   

چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با حضرت مهدی(علیه¬السلام)

کتاب حاضر، چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با حضرت مهدی(علیه­السلام) را در بر می­گیرد که توسط آیت­الله حسین گنجی از اساتید برجستة حوزه علمیه قم، بیان شده­است و مجموع محتوای آن، ذیل دو موضوع کلی شیوه­های ارتباط روحی، فکری، و ظاهری با امام زمان(علیه­السلام) و ویژگی­های یاران ایشان قرار دارد.

مباحث ابتدایی کتاب، به اثبات امکان دیدار حضرت در دوران غیبت و ردّ ادعای منکرین اختصاص دارد؛ ایشان، در تبیین معنای غیبت می­گویند: غیبت به معنای ممکن نبودن ملاقات نیست؛ بلکه حضرت در میان ماست و ما ایشان را می­بینیم ولی نمی­شناسیم و فقط باید کاری کنیم که وقتی حضرت را می­بینیم، بشناسیم. دلایل ایشان برای اثبات مدعا، آیات و روایات، ادعیه، و حکایات موثق متعدد است.

سپس 4 شیوه ارتباط با حضرت را توضیح می­دهند که عبارتند از: جهاد با نفس، ایثار و از خود گذشتگی، گریستن برای اباعبداللهعلیه­السلام، و برخورداری از ویژگی­های مرتبطین با حضرت.

در بخش دوم نیز «تقوا» و «حرکت برای خدا»، دو ویژگی مهم یاران حضرت، معرفی می­شوند.  

نقل حکایات و کرامات، جایگاه ویژه­ای در تبیین مباحث کتاب دارد و ویژگی مهم آن این است که در موارد متعددی، گوینده، داستانهایی را مستقیماً از عرفا و اولیاء معاصر نقل می­کند و از این جهت، مورد اعتماد و بسیار قابل استفاده است.

 

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :