۰
   

درس¬نامه مهدویت

«درس­نامه مهدویت»، با هدف تأمین متن درسی برای دوره­های آموزشی مباحث مهدویت تدوین شده و می­تواند پس از «نگین آفرینش» که توسط همین ناشر منتشر شده، به عنوان درس­نامة دورة تکمیلی مورد استفاده قرار گیرد.

این کتاب، در چهار جلد تدوین شده که عناوین آن عبارتند از:حضرت مهدی از ولادت تا امامت(ج1)؛ دوران غیبت(ج2)؛ ظهور تا حکومت جهانی(ج3)؛ حکومت جهانی(ج4).

تاکنون جلد اول و دوم از این مجموعه به چاپ رسیده و دو جلد دیگر در آستانة انتشار است؛ هرجلد، شامل پانزده درس می­باشد که در انتهای هریک، منابعی برای پژوهش بیشتر ذکر شده­است.

برخی مباحث جلد اول، عبارتند از: موعود در ادیان ابراهیمی؛ مهدویت در قرآن و روایات؛ انحراف در مهدویت پیش از ولادت حضرت؛ اثبات ولادت و چگونگی آن؛ نام، القاب، شمایل و ویژگی­های حضرت؛ و کتاب­شناسی مهدویت.

در جلد دوم نیز این مباحث را می­توانید مطالعه کنید: فلسفه و فوائد غیبت؛ نیابت خاص و عام؛ فرمایشات و ادعیة حضرت؛ ارتباط با حضرت؛ محل زندگی، همسر و فرزندان حضرت؛ مدعیان و فرقه­های انحرافی؛ معنای انتظار، فضائل و وظایف منتظران.

«بازگشت به دنیا در پایان تاریخ»، «پرسمان مهدویت»، و «فرهنگ­نامه مهدویت» از دیگر آثار مؤلف کتاب می­باشد.

مخاطبین این کتاب، علاوه بر مربیان، عموم کسانی هستند که علاقمندند مجموعة مباحث مهدویت را در قالب متنی تحقیقی و جامع مطالعه نمایند.

 

                                      


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :