۰
   

فرهنگ¬نامه مهدویت

«فرهنگ­نامه مهدویت»، یکی از معدود کتاب­هایی است که به سبک دانش­نامه­های علمی در موضوع مهدویت نگارش یافته است. این کتاب، دربر دارندة 314 مدخل است که شامل مفاهیم، اعلام، فرقه­ها، مکانها، ادعیه و آثار مرتبط با مباحث مهدویت می­باشد. نویسنده در مقدمه آورده که مدخلها، فقط شامل مفاهیم و مقولاتی هستند که ریشة قرآنی و روایی دارند و یا مورد پذیرش بزرگان هستند.

مؤلف، برای تالیف این فرهنگ­نامه از حدود 200 کتاب بهره گرفته و آن را در قالبی زیبا و متنی سلیس و گویا سامان داده است؛ همچنین متن عربی روایاتی که در کتاب به آنها استناد یا اشاره شده به همراه نشانی آنها در پاورقی آمده­است.  

برخی از مدخل­های این فرهنگ­نامه عبارتند از: آخرالزمان؛ أبدال، احمد بن هلال کرخی، اسماعیلیه، انجمن حجتیه، بهائیت، خراسانی، رایات سود، رجعت، زمینه سازان ظهور، سرداب سامرا، سفیانی، شلمغانیه، شیصبانی، صیحة آسمانی، طرید، غار انطاکیه، غریم، قم، قیام­های پیش از ظهور، کوه رَضوی، کیسانیه، مثلث برمودا، مهدی سودانی، مهدی شخصی و مهدی نوعی، وَقّاتون، همسر و فرزند مهدی، یأجوج و مأجوج، یالثارات الحسین (علیه­السلام).

حجت الاسلام سلیمیان، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و نویسندة آثاری چون مجموعه 4جلدی «درس­نامه مهدویت»، «بازگشت به دنیا در پایان تاریخ»، و «پرسمان مهدویت» می­باشد. 

 

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :