۰
   

اخلاق معاشرت

در مباحث اخلاقی، قلمرو اخلاق معاشرت و رفتار خانوادگی و اجتماعی، مورد توجه طیف گسترده­تری از مردم قرار دارد و همگان به لزوم توجه بدان، برای حفظ جامعه و پیوندهای آن، معترف­اند. کتاب «اخلاق معاشرت» نیز با توجه به این دغدغه سامان یافته و سعی کرده گوهرهایی از دریای آموزه­های دینی در این زمینه را برای خوانندگان، به ارمغان آورد.

این کتاب، 27 یادداشت کوتاه در بر دارد که هرکدام، یکی از موضوعات اخلاق معاشرت را با بیانی شیوا و جذاب و مستند به آیات و روایات مورد بررسی قرار می­دهند؛ از عناوین این یادداشت­ها می­توان به مواردی چون شناخت و مراعات حقوق دیگران، سلام و مصافحه، خوشرویی و خوشخویی، مردم­داری، کارگشایی، صله رحم، عیادت، حریم خانه و زندگی، رازداری، برخورد کریمانه، خوب­گوش­دادن، عدم مزاحمت، ادب، آیین دوستی، مزاح، تشویق، نقدپذیری، سازگاری، و حیا اشاره کرد.

کتاب حاضر، حاصل یادداشت­های نویسنده در مجله­ی «پیام زن» در سالهای 76 الی 78 می­باشد که پس از بازنگری، به شکل این اثر منتشر شده است. بیش از 20 بار تجدید چاپ، نشان می­دهد استقبال زیادی از کتاب شده و توانسته توقعات مخاطبان مختلف را برآورده نماید.

مؤلف کتاب، از نویسندگان برجسته در حوزه معارف اسلامی است و قریحه و قلم او، زبانزد است. تاکنون به قلم ایشان، کتابهای فراوانی در حوزه­های مختلف معارف دینی، منتشر گردیدهاست.

 

 

 

 


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.
 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :