۰
   

گناهان کبیره

بدون تردید، کتاب «گناهان کبیره» از آن دسته کتابهایی است که باید هرچند وقت یکبار به آن رجوع کرد و با آن، دینداری خویش را سنجید.

نویسنده بزرگوار، پس از بیان توضیحاتی در باب تقوا و گناه، گناهان را در قالب دو دستة کبائر منصوصه و غیرمنصوصه بررسی می­کنند و در بخش پایانی، از آداب و شرایط توبه سخن می­گویند. برخی از گناهانی که در کتاب ذکر شده­اند عبارتند از: شرک، یأس، عقوق والدین، قطع رحم، رباخواری، زنا، لواط، قذف، شرابخواری، قمار، غنا، دروغ، گواهی ندادن، پیمان­شکنی، خیانت به امانت، کم­فروشی، حرام­خوری، فرار از جهاد، کمک به ستمگران، سحر، اسراف، کبر، ترک یکی از واجبات، زکات ندادن، اصرار بر گناه، غیبت، دزدی، ریختن آبروی مؤمن، احتکار، هم­جنس بازی، استمناء، حکم ناحق، کفران نعمت، فتنه، بهتان و هتک مقدسات.

این کتاب را شهید محراب، آیت­الله دستغیب حدود چهار دهه پیش نوشته­اند که زبان ساده و تحقیق عالمانه در کنار استفاده از احادیث و حکایت­های فراوان، به جذابیت و تأثیر کتاب افزوده­است. در مجموع، 63عنوان از کبائر الهی بررسی شده­اند و پرداختن به جوانب مختلف هر گناه، این کتاب را تبدیل به دایره­المعارفی در شناخت انواع گناهان کرده و در طول چند دهه­ای که از انتشار آن می­گذرد، همواره مورد استقبال مؤمنین بوده­است.


برای مشاهده ی خلاصه ی تفصیلی کتاب وارد شوید.

 
 
 

درباره نویسنده :
کتابهای دیگر از نویسنده :